top of page
resim

Murda, Hadise – Sen Dönene Kadar: 

Murda ve Hadise'nin yeni şarkısı “Sen Dönene Kadar” müzikseverlerle buluştu. Bu ikiliyi tekrar bir arada görmek beni mutlu etti. Şarkının enerjisi çok iyi klip desen dünya standartlarında olmuş. Bu şarkının daha önceki işbirliği olan “İmdat”tan daha başarılı olacağını düşünüyorum.

resim

Conan Gray – Never Ending Song: Conan Gray’in çıkacak olan 3. Stüdyo albümünün baş şarkısı olan “Never Ending Song” dinleyiciyle buluştu. Conan Gray, bu şarkıda lise aşkından bahsediyor. Gray’ın tarzını, duruşunu beğeniyorum şarkısın sözlerine de aranjesine de bayıldım. Tek eleştireceğim nokta klibi beğenmedim daha farklı bir kurgu beklerdim.

resim

Lana Del Rey –Say Yes To Heaven: Lana Del Rey’in 16 şarkıdan oluşan albümünün ardından çıkardığı yeni şarkısı “Say Yes To Heaven” yayınlandı. Şarkının bir kısmı Tik Tok ve Youtube'ta sızdığı için yoğun bir istek üzere Lana şarkıyı çıkarıyor. Şarkı Lana’nın üçüncü Stüdyo albümü “Ultraviolence”ta yer alması planlandığı ama sonradan albümde yer verilmediği söyleniyor. Her şeye rağmen bu şarkıyı dinleyebilmek beni mutlu etti çünkü çok iyi bir şarkı olduğunu düşünüyorum.

resim

Bad Bunny – Where She Goes:

Bad Bunny’in yeni teklisi “Where She Goes” dinleyiciyle buluştu. Sözü, müziği kendisine ait olan şarkının yapımcılığını MAG üstleniyor.

resim

JVKE, Jimin, Kodak Black, Muni Long ve NLE Choppa - ANGLE PT.1:

JVKE, Jimin, Kodak Black, Muni Long ve NLE Choppa'nın yer aldığı "Hızlı ve Öfkeli X"in film müziği olan“Angle Pt. 1” çıktı. Şarkı çalkantılı bir ortam karşısında aşk ve fedakarlığın karşılığını anlatıyor. Filme göre fazla duygusal bir şarkı olduğunu düşünüyorum ama vokaller inanılmaz güzel olmuş.

resim

Zara Larsson – End Of Time: 

Zara Larsson’un yeni şarkısı “End Of Time” müzikseverlerle buluştu. Şarkının hoş bir havası var ama beni fazla etkilediğini söyleyemem.

resim

Maroon 5 – Middle Ground:

Maroon 5’ın yeni teklisi “Middle Ground” tüm dijital platformlarda yayınlandı. Açıkçası şarkıyı beğenmedim Maroon 5’ın eski havasının kalmadığını düşünüyorum.

resim

Kubilay Karça - Celladına Aşık:

Kubilay Karça'nın "Celladına Aşık" şarkısı, duygusal bir temaya sahip etkileyici bir parça olmuş. Şarkı, bir aşık tarafından özünde acıyı ve sevdiği kişinin ona verdiği zararı anlatırken, ilginç bir metafor kullanarak bu acıyı "cellat" kelimesiyle ifade etmiş. 

resim

Summer Cem, Abra Cadabra ve Uzi -BACKFLIPS:

Summer Cem, Abra Cadabra ve Uzi'nin "BACKFLIPS" şarkısı dinleyiciyle buluştu. Şarkı benim müzik zevkime hitap etmesede başarılı bir sonuç doğuracağına inanıyorum. 

resim

Velet - Canım Olma Benim:

Velet, "Canım Olma Benim" şarkısını tüm dijital platformlarda yayınladı. Yazdığı duygusal şarkılarla gerçekten içimizi parçalayan bir isim. Şarkının sözleri her duygumuza dokunan bir tarzda olmuş beğendim.

resim

Sinan Akçıl, Erkan Petekkaya ve Enes Yolcu - Derdim:

Sinan Akçıl, Erkan Petekkaya ve Enes Yolcu'nun "Derdim" şarkısı yayınlandı. Söz ve müzik Ahmet Enes, Bakhtıyar Alakbarov, Sinan Akçıl ve Tural Ferzeliyev'e ait. Yapımcılığını Ahmadli Elnur üstleniyor.

resim

Çakal, Deha Inc. - VODKA FONDIP:

Çakal'ın Deha Inc. ile beraber çıkardıkları "VODKA FONDIP" şarkısı dinleyiciyle buluştu. Şarkı yaz esintisini hissettiren tarzda olmuş. 

resim

Lewis Capaldi - Haven't You Ever Been In Love Before?

Lewis Capaldi'nin "Haven't You Ever Been In Love Before?" şarkısı tüm dijital platformlarda yayınladı. Dinlediğimde sesiyle huzur bulduğum bir isim tek kelimeyle muazzam olmuş beğendim.

bottom of page