top of page

Polis: Albümün ilk şarkısı olan “Polis” Latin ezgileriyle karşımıza çıkıyor. Açıkcası Derya Uluğ’dan beklentim fazla yüksekti ama bu beklentimi karşılamadı. Daha iyi bir albüm beklerdim bu şarkıyıda albümdeki en sönük şarkı olduğunu düşünüyorum.

 

Nefes: Albümün çıkış parçası olan aynı zamanda albüme adını veren şarkı “Nefes” hareketli bir altyapıyla karşımıza çıkıyor. Şarkının yapımında Derya Uluğ’ya Asil Gök ve Emrah Karakuyu eşlik ediyor. Şarkının altyapısı iyi olsada sözlerini anlamsız buldum. Bir albümün çıkış parçası olmayacak kadar zayıf bir şarkı olduğunu düşünüyorum.

 

Şansım Olsun:  Bu Şarkının girişine bayıldım. Albümde beğendiğim şarkılardan biri oldu. Şarkının yapımında Derya Uluğ ve Asil gök’e Serdar Özşengül Oluyor. Albümde dikkatimi çeken bir diğer şeyde ilk üç şarkının sürelerinin az olması daha uzun olmasını beklerdim. Onun haricinde ilk üç şarkı arasından en beğendiğim şarkı oldu.

 

Yakıyorlar:  Albümün 4. Şarkısı Emrah Karakuyu’nun kaleme aldığı parça “Yakıyorlar” nakaratıyla güzel tınısıyla dikkat çekiyor. Şu ana kadar dinlediğim şarkılar arasında nakaratı en iyi olan şarkı olduğunu düşünüyorum.

 

Yansıma: Derya Uluğ’nun Asil Gök’le birlikte seslendirdiği “Yansıma” Asıl Gök’ün vokal performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

derya-ulug-nefes-lyrics.jpg
maxresdefault.jpg

Kumar: Bu şarkının sözlerine bayıldım. Dinlerken Derya Uluğ’nun o güzel sesiyle beni duygulandıran bir şarkı oldu. Altyapısı da vokallere katkısı inanılmaz olmuş.

 

Beterin Beteri: Albümde en beğendiğim şarkı olan “Beterin Beteri” Derya Uluğ’nun güçlü vokalleriyle diğer şarkılar arasından sıyrılıyor. Bana göre albümün hit parçası bu şarkı olmalıydı. Altyapısı ve sözlerinde ki ahenk Derya Uluğ, Asil Gök ve Emrah Karakuyu’nun kaleminin gücünü gösteriyor. Şarkı dinleyenlerin içinde ki gücü ve cesareti ortaya çıkaracağını düşünüyorum.

 

Neyse: Albümün en uzun şarkısı olan “Nefes”in yapımcılığını Metehan Köseoğlu üstleniyor. Listeme alacağım bir şarkı değil çünkü ne kadar slow bir şarkı olsada bir hareketlilik beklerdim.

 

Yürek Mi Yedin: Bu şarkının hoş bir tınısının olduğunu düşünmeme rağmen beni fazla etkileyemedi.

 

Dili Yok: Albümün 10. Şarkısı olan “Dili Yok” diğer şarkılardan farklı olarak parçanın yapımında farklı isimler bulunuyor. Söz, müzik Direnç Utku Kaçmaz ve Mert Ceylan’a ait olan şarkının yapımcılığını Asil Gök üstleniyor.

Kahır: Albümün kapanışını yapan şarkı “Kahır”ın altyapısını son derece güçlü buldum. Kapanışı bu şarkıyla yapmak bi nebze olsun beni sevindirdi. albüme çok yükselmesem de Derya Uluğ’nun güçlü sesine hayranım. Canlı dinleme fırsatı bulduğum bir sanatçı olduğu için sahne performansının muhteşemliğini gözlerimle gördüm. Sahnede ki tarzı ve güzel sesiyle beni mest etmişti.

bottom of page