top of page

D-Day: Öncelikle albüm hakkında genel bir şey söylemem gerekirse tek kelimeyle muazzam olmuş. Agust D, Suga’nın karanlık, deli ve güçlü yanlarını gösteriyor. “D-Day” şarkısında Agust D zamanını kedine göre yönetebileceğini geleceği değiştirebileceğini söylüyor. O kadar güzel bir sesi var ki bir süre alt yapıyı duymuyorsun bile sesiyle şarkı akıp gidiyor. Bu yüzden albümde ki en çok beğendiğim ikinci şarkı oldu.

 

Haegeum: Albümün ikinci single olan “Haegeum” tam anlamıyla bir başyapıt. Şarkının sözleri ve aranjenin kalitesi emeğin üst düzeyde olduğunu gösteriyor. Haegeum; bir Kore geleneksel telli çalgısıdır. Mahkeme müziğinde ve günlük ortalama yaşamda kullanılır. Sadece iki tele sahiptir. Şarkının klibine gelecek olursak, sayko bir Agust D izliyoruz. Suga’nın oyunculuğu gerçekten beni çok etkiledi. Şarkıyı yaşamış resmen. Kuşkusuz şarkı albümde ki en çok beğendiğim şarkı oldu.

 

suga
suga
suga

HUH! (feat. J-hope): Agust D, J-hope ile yaptığı düet olan “HUH” albümde dikkat çeken şarkılar arasında yerini alıyor. Şarkının sözlerinde BTS’in başarısı üzerine 2022’de Beyaz Saray’da katıldıkları basın toplantısına atıfta bulunması hoş bir detay olmuş.

 

AMYGDALA: Agust D, bu şarkıyı bilinçaltına eriştiği, düşüncelerini düzene sokan bir şarkı olarak nitelendiriyor. Şarkıyı normalde BTS’in söylemesini istediğini ancak şirketinin parçayı sonraya saklamasına yönelik öneride bulunduğunu IU’nun programında dile getiriyor. Şarkının hoş bir melodisi var ama diğer şarkılara göre fazla beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

 

SDL: Albümde ki şarkılar arasında en zayıf bulduğum şarkı oldu. Nedense albümde bana geçmeyen tek şarkı.

 

People Pt.2 (feat. IU): Agust D’nin bu şarkıda yalnızlığı ön planda tuttuğunu görüyoruz. 2020’de çıkardığı “D2” albümünde ki “People” şarkısın devamı niteliğinde olan parçaya IU eşlik ediyor. Agust D’yi IU’la tekrar birlikte görmek beni gerçekten mutlu etti. İkisinin sesine hayran olduğumdan şarkıyı dinlerken huzur buluyorum.

 

Polar Night: Diğer şarkılara göre biraz durağan ilerlesede sözleri çok iyi olmuş. Agust D, bu albüme ne kadar emek verdiğini kaleminin gücünden görebiliyoruz.

 

Snooze (feat. Ryuichi Sakamoto, WOOSUNG): Şarkının duygu yoğunluğunun yüksek olduğunu düşünüyorum ve beni gerçekten çok etkiledi. Sözlerinin küçük bir kısmı Agust D’nin 2016’da çıkardığı “So Far Away” şarkısının sözleriyle aynı olmasıda dikkatimden kaçmadı.

 

Life Goes On: Şarkı BTS’in 2020’de çıkardığı “Be” albümünde ki “Life Goes On” şarkısında Suga’nin söylediği kısımla başlıyor. Şarkının başında sözler aynı olsa da diğer bölümlerde sözler farklılaşıyor. Bu durum bana çok farklı geldi ama bu farklılığı çok sevdim.

bottom of page