top of page

Korkmuyorum:

Albümde ki ilk şarkı olan “Korkmuyorum” için çok heyecanlanmıştım; fakat beni bir tık hayal kırıklığına uğrattı. Şarkının sözlerine baktığım zaman  “Madem”de ki gibi bir altyapı beklemiştim ama o enerjiyi tam anlamıyla yakalayamadım.Yarısı Yok:         

Albümün ikincinci şarkısı olan “Yarısı Yok” dinleyenleri gaz veren bir altyapıyla karşımıza çıkıyor.  Özellikle şarkının sözleri son dönemlerde ki olaylara değindiği için hoşuma gitti. Gerçekten Dünya’da ki sorunları korkmadan dile getirmek büyük bir başarı bence.Yol Görünmüyor:

Bu şarkı albümde ki en sevdiğim şarkılardan biri olabilir. Bize istenmeyen ayrılığı sözlerle en güzel şekilde anlatılmış. Pişmanlığı dile getiren bu şarkı her duyguya ortak oluyor.İçimde Bir Sıkıntı Var:

Duygusal çöküşteyken beni derinden etkileyen bir şarkı oldu. Şarkının sözlerinde en beğendiğim  “Uzansa ellerin dokunsa ağlarım.” kısmı  oldu. Şarkının geneline bakacak olursak insanın ortaya çıkaramadığı acıları gün yüzüne çıkarmış.Yaşamadan Ölme:

Dolu Kadehi Ters Tut, tam anlamıyla politik bir şarkı yapmış. Şarkının sözlerine baktığımda bir isyan söz konusu. Herkesin içinde bastırdığı dile getiremediği o isyanı şarkısıyla dile getirmemizi sağlamış. Şarkının alt yapısına gelirsek biraz karışık olmuş. Şarkının altyapısı vokallerin önüne geçmiş.

doku-kadehi-ters-tut.png

Ölüm Dansı:

Albüme adını veren aynı zamanda çıkış parçası olan “Ölüm Dansı” albümü yansıtan bir şarkı olmuş. Şarkı yıkılan hayalleri, umutların ve yılların yok oluşunu temsil eden ve aynı zamanda bazı şeylerin farkedilmesini sağlayacak bir şarkı olmuş.Gelme Aklıma:

Albümün ikinci kısmının ilk şarkısı olan “Gelme Aklıma” ilk kısma göre daha romantik bir tarzda karşımıza çıkıyor. Şarkının mixini  Ryan Hewitt üstleniyor. Kendisi dünyaca ünlü Red Hot Chili Peppers, The Avett Brothers gibi grupların da mixini üstlenen bir isim. Şarkı albümün ikinci kısmında en çok sevdiğim şarkı oldu. Şarkıda ki sözlere bakarsak ilişkinin sonlanılışını ve yaşanılan üzüntüyü bize yansıtıyor.Ol Bana Razı:

Albümün ikinci kısmının ikinci ana şarkısı olan “Ol Bana Razı” bana “Neyin Nesi“ ve “Aldattım” şarkısını dinlerken ki hazzı veriyor. Şarkının anlam yoğunluğunu sevdiğim için albümün ikinci kısmında en çok sevdiğim şarkılardan biri oldu.

Aynen:

Şarkı bana “Madem” şarkılarının vibe'ını veriyor fakat onun kadar iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Şarkıyı dinlerken gitar sololarını çok sevdim insanı gaza getiren havası var fakat sevdiğim bir şarkı olamadı.Olabilirdik:

Uzun zamandır beklediğim ikilinin bu albümde buluşması beni gerçekten mutlu etti. Derin hisleri yaşatan bir şarkı olmuş. Selin’in sakinleştiren sesi Uğurhan’ın sesiyle birleşince çok iyi bir kolaborasyon olmuş. Albümde ki en çok sevdiğim şarkıların arasında.Olmaz Mı:

Şarkının girişi tam anlamıyla muazzam. DKTT’nin imza girişlerinden biri diyebilirim. Şarkının rahatlığını sevdim. Umursamaz tarzda ama coşturan şarkılara bayılırım.  Ama en çok beğendiğim yer son kısımda  vokalin yükselmesi oldu.Sana Bakarken:

Bu şarkıda ilişkinin tek taraflı duygu yoğunluğunu bize gösteriyor. Şarkının söz derinliğini sevdim. Dinlerken değişik duygular uyandırıyor. Fakat altyapının vokalin sesini bastırdığını hissettim, daha sakin altyapı olabilirdi.Karım bilmiyor:

Albümün en sönük şarkısı diyebilirim. DKTT’nin o absürd şarkılarına bayılırım fakat bu şarkıda tatmin olamadığım bir duygu var tam anlamıyla içime işlemiyor. Dinlerken eğlenerek dinlediğim söylenemez. Son olarak albüme gelecek olursak ikinci kısmında da çok iyi şarkılar var fakat bence en iyisi birinci kısımdaydı. Albümün en hit parçaları oraya toplanmış gibi ve dinlerken hem hüzünlü hemde coşturcak türden. Bu kısım romantik duygusu daha baskın ama genel olarak en sevdiğim albümlerinin arasına girmeyi başardı.

bottom of page